19.09.2021 / 18:00

“Inspektor tuleb”

Soovitatav vanus: 12+

Etenduse kestus 2 tundi ja 10 minutit, ühe vaheajaga.

NB! Laval suitsetatakse.

Eduka  ettevõtja Artur Birlingi peres tähistatakse rõõmsat sündmust – tütar Sheila kihlumist. Peotuju rikub aga ootamatult külla saabunud salapärane võõras, kes nimetab end politseiinspektoriks. Ta uurib noore tüdruku enesetappu.  Aga kuidas on selle tragöödiaga seotud Birlingite perekond? Võib-olla on tegemist eksitusega? Ja kust see inspektor üldse välja ilmus?

Antud loos on palju küsimusi ja mitte vähem üksteisele vastupidiseid vastuseid.  Ja ainult ootamatult ärkav südametunnistuse ärev hääl võib vihjeid anda, millised vastused on õiged…

1944. aastal kirjutatud J. B. Priestley näidendist „Inspektor tuleb“  kujunes autori kõige populaarsem teos, mida on saatnud muljetavaldav edu nii teatrilaval kui ka kinolinal. Venemaal võeti näidend eriti soojalt vastu. Isegi nii hästi, et selle maailmaesietendus sai teoks mitte autori kodumaal Suurbritannias, vaid Moskva Kammerteatris 1945. aastal.

Vaatamata sellele jõuab näidend Eesti Vene Teatri lavale esmakordselt.

Kuigi näidend on kirjutatud peaaegu sada aastat tagasi, võib veendunult öelda, et meie ajal on lugu omandanud veelgi prohvetlikuma tähenduse kui J. B. Priestley ise eeldada võis. Lavastus lavastuse järel on tõestanud, et see teos on aegade ülene.  Vahetuvad aastakümned, riigid, inimesed, kuid inspektori saabudes heliseb uksekell ikka samamoodi.

 

OSTA PILET 


22.09.2021 / 18:00

“Bachist Morriconeni”

Narva sümfooniaorkestri kava, mis avab traditsioonilise kunstifestivali, on sügiseselt eleegiline, täis peegeldusi olulistest muusikasündmustest Eestis ja maailmas. Kollektiiv esineb kammerkoosseisus, lastes kõlada soojadel pillikeelte tämbritel. Pidulikuks õhtuks valitud partituurid avaldavad publikule muljet ootamatute žanrite ja meeleoludega.
Johann Sebastian Bachi Kontsert oboele, viiulile ja orkestrile, mille helilooja on loonud mugavates teenistustingimustes muusikasõbra Anhalt-Kötheni vürsti Leopoldi õukonnas, kõlab omamoodi austusavaldusena barokkstiilis Narvale. Solistide duetis, lisaks juba tuntud ja avalikkuse poolt lugupeetud orkestri kontsertmeistri Sergei Tjutjuniki´le, debüteerib Narva laval oboemängija Dmitry Bulgakov, mainekate rahvusvaheliste konkursside ja festivalide laureaat (sh Hiiumaa Homecoming Festivali idee autor ja direktor), Tallinna Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud.
Kolme sajandit hõlmav programm ühendab Bachi muusika 20. sajandiga ning orkester avaldab austust kahe 2020. aastal siit ilmast lahkunud suurkuju – silmapaistva “kuuekümnendate” ja Eesti kuulsaima helilooja Jaan Räätsa ning kinomuusika ikooni, „Ameerika vesterni hääle“, enam kui 500 filmi partituuride autori, legendaarse Ennio Morricone – mälestuseks. Jaan Räätsa pärandist kõlab kolm osa tema kuulsast kontserdist kammerorkestrile, mis omal ajal jahmatas kuulajaid pulbitseva rütmi, nurgelise meloodia ja uuendusliku „kaadritehnika“ draamaga. Austusavalduseks Morricone’ile on Dmitry Bulgakovi esinemine orkestri saatel teemal “Gabrieli oboe” filmist „Missioon“ – teema, mis kaunistas võrdselt klassikaliste oboemängijate repertuaare ja erinevates arranžeeringutes selliste tähtede esitusi nagu Yo-Yo-Ma ja Stepan Hauser, Il Divo ja Sarah Brightman. Lisaks esitab orkester Morricone muusika filmile „Professionaal“, mis on eksimatult äratuntav juba esimese kolme-nelja noodi põhjal.
Programm tutvustab publikule maailmas tuntud Eesti kaasaegset muusikut, andekat kitarristi ja heliloojat – Lauri Jõelehte. Lauri loomingut on pärjatud mitmete vabariiklike muusikaauhindadega, tema loomingut on esitanud Eesti Riiklik Sümfooniaorkester ja Tallinna Kammerorkester, vokaalansamblid Vox Clamantis, Orthodox Singers, Voces Musicales. Sügispealinna avamisel Narvas kõlab Lauri Jõelehe kompositsioon “Horisont” oboele, viiulile ja keelpilliorkestrile. Teos loodi 2017. aastal rahvusvahelise kammermuusikafestivali Hiiumaa Homecoming Festival tellimusel ja on pühendatud selle esitajatele – Dmitry Bulgakovile (oboe), Roman Mintsile (viiul) ning kuulsale Nõukogude – Hollandi viiuldajale ja dirigendile Lev Markizile.
Orkester Anatoli Štšura juhatusel täiendab piduliku õhtu hooaja värvide paletti sügisene tango Buenos Aireses – Astor Piazzolla “Otoño Porteño”.

 


11.10.2021 / 19:00

Teater Ballett Moskva – Tantsupõrand

TANTSUPÕRAND
Koreograaf: Jeroen Verbruggen
Helilooja: Stefan Levin

Osades teatri kaasaegse ja klassikalise trupi artistid

Preemia „Kuldne Mask“ 2020 longlist’is

Väiksel tantsuteatril Moskva Ballett on kaks  truppi – klassikaline ja kaasaegne. Tavaliselt eksisteerivad need lahus – kummalgi oma repertuaar. Kuid Verbruggen pani ette idee mõlemad kollektiivid loogiliselt ühendada. Talle meenusid tantsumaratonid, mis olid Suure Depressiooni ajal Ameerikas populaarsed: seal ei tehtud vahet tantsužanritel, auhinnalahingud kestsid mõnikord mitte tunde, vaid suisa päevi ning neid saatsid tõelised ohvrid.
Hämaras valguses võib eristada üksikuid figuure. Paarid, solistid, grupid – kõik püüdlevad kõrgemale, kiiremini, tugevamini. Balletisussid vahelduvad kontsadega, käiku lähevad rulluisud. Taustal keerlevad vitraažid suurtest nahkhiirtest, peaaegu rebenemiseni akrobaatilised tõsted, pöörlevaid tantsijaid justkui tulistataks kuulipildujast. Tantsijate lihased paisuvad, vaatajate südamed kukuvad kuuldava kolinaga saapasäärde.
Tants-piinamine, tants-narkootikum, tants-pääsemine, sellesse võib lahustuda, selle tagajärjel võib elust eralduda. Sellest ei oska keegi jutustada paremini kui tantsijad ise

Rossiiskaja Gazeta

Verbruggenit paelus tants ise, tants kui elustiil ja surma põhjus, kui eneseväljendusvõimalus, kui enesepiitsutamise võimalus, kui energiaallikas ja tee enesehävitamiseni. Koreograaf kannustab tempot esimestest hetkedest peale: publiku saalituleku ajal seina ääres soojendust tegevad artistid lagunevad diagonaalideks-„joonteks“, mis „roomavad“ hüpates ning põgenevad kiiresti niipea, kui saalis kustub valgus. Massi seas, kus igale osalejale kahekümnest on käe külge kinnitatud järjekorranumber, on raske tuua esile parimaid kasvõi sellepärast, et „Tantsupõranda“ segaduses ei jää numbrid meelde.  Kokkuvõtteks võiks öelda, et „klassikud“ olid „kaasaegsetest“ üle, sest ega siis Juhataja ei andnud võidurätikut asjata kõik üle tantsinud baleriinile numbriga 583, kes pärast võitu kohe surnult maha langes. Võitjaks võib ennast lugeda aga Moskva Ballett, mis oma juubeliks on toonud lavale ilmselge kassahiti.

ajaleht Kommersant

Sündmuse koduleht: http://www.goldenmask.ee

OSTA PILET


21.10.2021 / 18:00

Kuklachevi kasside teater “Kotoboom”

Vastavalt Valitsuse korraldusele on keelatud ürituste läbiviimine siseruumides, mille pealtvaatajale arv ületab 1 500 inimest. Seoses sellega on Kuklachevi kasside teatri etendused on edasi lükatud oktoobrile 2021. a. Ostetud piletid kehtivad. Uus etendus on “Kotoboom”. 
UUED KUUPÄEVAD:
11.12.20 (Narva) Geneva Kontserdimaja Uus kuupäev 21.10.21

Lisaküsimuste korral palume pöörduda sündmuse korraldaja poole: info@skazka.ee

40 kassi! Unikaalne kasside teater tuleb Eestisse 
21. oktoobril Narvas, 22. oktoobril Tartus ja 23.-24. oktoobril Tallinnas. Kasside akrobaatikatrikid on ühendatud teatri- ja illusioonielementidega.
Kuklachev ühendab oma etenduses kümned dresseeritud kassid, võlumetsa elanikud, värvikad dekoratsioonid. Kogupere etendus Kotoboom on osutunud eriti populaarseks laste seas. Kassiteatri juht Dmitri Kuklachev ütles, et Eestisse tulemist on planeeritud kaua. “Kotoboom” on õigusega üks parimaid ja edukamaid lasteetendusi ja mul on väga hea meel seda kogemust teiega jagada,” lisas Kuklachev.

05.11.2021 / 17:00

Maksim DUNAJEVSKI

Hea klient!

Seoses kultuurisündmustele seatud piirangutega lükkuvad edasi Maksim DUNAJEVSKI kontserdid (15.11.2020.a. Narvas ja 16.11.2020.a. Tallinnas).  Ürituste uued kuupäev on 05.11.2021.a. Narvas ja 06.11.2021.a. Tallinnas.

Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis andke sellest teada aadressil tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkida enda tellimusenumber. Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada Piletilevi müügipunktides, v.a Circle-K teenindusjaamades ning Viru Keskuses asuv müügipunkt.

Pileteid saab tagastada kuni 01.11.2020.

Üritus on vene keeles

OSTA PILET